Melanie Schilling ausztrál pszichológus definiálta a mikromegcsalás fogalmát: látszólag kis és jelentéktelen cselekvések sorozata, amelyek azt jelzik, hogy valaki érzelmileg vagy fizikailag egy párkapcsolatán kívüli harmadik félre koncentrál. Schilling szerint a hűtlenség ezen formája alapvetően a titok és a cinkosság izgalma miatt jön létre, és olyan triviális tettekben nyilvánul meg, amelyek azt jelzik, hogy partnerünk már nem teljes mértékben elkötelezett a kapcsolatunk iránt.
Arról, hogy ki szemében mi számít megcsalásnak, nagyon változóak a vélemények. Lehet, hogy valakit nem zavar, ha párja más nőkkel is csetel, míg van, aki már ezt is kikacsintásnak tekinti.
A mikromegcsalás 6 jellemzője
- Amikor párunk eltitkolja a párkapcsolati státuszát mások előtt.
- Megszállottan nézegeti egy másik nő közösségi média profilját.
- Üzeneteket vált a harmadik személlyel anélkül, hogy tudnánk erről – és igyekszik minden nyomot eltüntetni.
- Álnévvel írja be a telefonjába azt a bizonyos „barátot”.
- Fenntartja a kapcsolatot az exével, akár személyesen, akár a közösségi médián keresztül.
- Személyes jellegű titkokat oszt meg a harmadik személlyel.
Még ha ismerősek is a fentiek, ne hagyjuk, hogy a mikromegcsalás gondolata plusz szorongást okozzon a kapcsolatunkban – ehelyett inkább helyezzük a kommunikációra a hangsúlyt, és beszéljük meg a párunkkal a határokat. Mi az, ami még nem zavar minket, és mi az, amivel meg tud bántani. Kérdezzük meg őt is, ő hogyan gondolkodik erről a kérdésről. Ha őszintén és nyíltan tudunk beszélni egymással még erről is, akkor valószínűleg nagyon stabil lábakon áll a kapcsolatunk
Forrás: ridikul.hu